arama

SGK, Promosyon İçin Garanti Bankası İle Anlaştı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • E-sgk
  • 1 Star
    Loading...

Milyonlarca emekliler tarafından merakla beklenen promosyon adımı için, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Garanti Bankası ile resmi olarak antlaşma imzalandı. Bu sayede toplamda üçüncü defa imzalanan promosyon antlaşması sayesinde Garanti Bankası tarafından da emeklilere banka promosyonu sunulması sağlandı.

SGK İle Bankalar Arasında Gerçekleştirilen Promosyon Protokolünün Emekliler Açısından Avantajları Nelerdir ?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ülkemizde yaşayan milyonlarca emeklilere sağlanan avantajlardan bir yenisi olan bankalar ile promosyon uygulamasının bu sayede emekliler açısından büyük avantajlar sunabildiği de kurum tarafından ve ilgili bankalar tarafından belirtilmiştir.

Önceki dönemler içerisinde Ziraat Bankası ve Türkiye İş Bankası ile promosyon uygulamasına imza atan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bu sayede yaklaşık olarak 12 milyon civarında emeklilere almış oldukları emekli aylıkları karşılığında toplam olarak 6 milyar lira düzeyinde ödeme gerçekleştirileceği bilgisi sunuldu. Yapılan ilk resmi duyuruda, emeklilerin ilgili bankalardan alacağı promosyon ödemelerine en geç Mart ayı içerisinde geçileceği ve promosyon ödemelerine Nisan ve Mayıs ayına kadar da devam edileceği bilgisi aktarıldı.

Bu sayede emekliler, Sosyal Güvenlik Kurumu ile promosyon hizmetine imza atan Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası ve son olarak da Garanti Bankası şubelerine başvuruda bulunarak, Nisan ve Mayıs ayına kadar devam edebilen promosyon avantajından kolayca ve hızlı bir şekilde faydalanabilmektedirler.

SGK İle Garanti Bankası Arasında İmzalanan Promosyon Uygulamasından Faydalanmak İsteyen Emekliler Ek Ücret Ödemesi Yapması Söz Konusu Olabilir Mi?

Emekliler açısından sevindirici haberler listesinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu ile Garanti Bankası ve diğer bankalar arasında imzalanan promosyon uygulamasından faydalanılmasında bireylerin herhangi bir ek ücret ödemesinin söz konusu olmadığı kurum resmi web sitesi üzerinden bildirilmiş ve ayrıca ilgili banka şubeleri tarafından da emekliler tarafından merak edilen bu ayrıntı hakkında bilgiler aktarılmıştır. Bu sayede, milyonlarca emeklilerin Sosyal Güvenlik Kurumu ile promosyon hizmet antlaşması imzalayan ilgili bankalardan ücret ödemeden promosyon hizmetinden faydalanabilmektedirler.

Ayrıca, Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili bankalar arasında imzalanan promosyon hizmetinden faydalanılmak istenildiğinde, tercihe göre, ilgili bankaların internet şubeleri üzerinden veya doğrudan il veya ilçelerde yer alan şubelerinden promosyon hizmeti başvurusu yapılabilmektedir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.