arama

Alo 170 İşitme Engelliler İçin

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • E-sgk
  • 1 Star
    Loading...

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde uzun süreçlerden buyana hizmetler sunan 170 hizmet hattı şimdi de işitme engellilerin daha kolay ve pratik bir şekilde Sosyal Güvenlik Hakları hakkında detaylı bilgiler alabilmesi açısından kesintisiz bir şekild ehizmet sunmaya başladı. Bu sayede ülkemizin tüm il ve ilçeleri üzerinden 3G teknolojisi üzerinden “0850 222 7 170” numaralı hat üzerinden hizmet sunan Alo 170 İşitme Engelliler destek birimi bu vesile ile, ülkemizde bulunan işitme engellilere yönelik, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve İŞKUR kurumu hakkında her türlü soru, problem, görüş, öneri, bilgi alma, şikayet gibi alanlarda alanında profesyonel olarak eğitim gören işaret dili üzerinden görevlilerin işitme engellilere destek hizmetleri sunacağı kurumun kurumsal web sitesi üzerinden duyurulmuştur.

Alo 170 İşitme Engelliler Destek Hizmetleri Hakkında Detaylar İse Şu Şekildedir;

Türkiye’de yaklaşık olarak 3 milyona yakın işitme engelli vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen uygulama sayesinde, artık işitme engelli olan vatandaşlarımızın da ev konforunda tercihi doğrultusunda Sosyal Güvenlik Kurumu, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve İŞKUR kurumu yasal düzenlemeleri doğrultusunda her türlü soru ve taleplerde bulunabilmektedirler.

İnternet Dünyası Üzerinden Ayrıca 3G Teknolojisine Sahip Olan Videolu Canlı Destek Hizmeti

İlgili resmi kurumlar tarafından sunulan hizmetlerden kolayca faydalanması hedeflenen ve bu sayede işitme engelli vatandaşların ilgili kurum şubelerine mücaraat etmeden doğrudan internet dünyası üzerinden de başvuru yapılmasına olanak sunan uygulama sayesinde işitme engellilerin ayrıca internet dünyası üzerinden de 3G teknolojisine sahip olan videolu destek hizmetinden faydalanabileceğini de belirtmekte fayda görmekteyiz. Bu sayede işitme engellilerin Alo 170 işitme engelliler destek hattından basit bir form doldurarak, işaret dili bilen uzmanlar ile doğrudan internet üzerinden online olarak görüşme sağlayabilmektedirler.

İşitme Engelliler Açısından Büyük Kolaylık Sunuyor

Uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere işitme engelliler açısından büyük kolaylık sunması sayesinde, hizmete giriş gününden itibaren yoğun bir şekilde ilgi gören Alo 170 İşitme Engelliler Destek Hattı, bu sayede ilgili yasal kurumlara başvuru konusunda ve zamanlama gibi önemli etkenlerde de işitme engelli vatandaşlara avantaj sunmaktadır. Bu bakımdan, ülkemizde yaşayan işitme engelli vatandaşlarımızın Alo 170 İşitme Engelliler Destek Hattı hizmetinden faydalanmasını tavsiye etmekteyiz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.