arama

Antalya’da Yaşayan İpekten Ailesi Bir yıl İçinde Tam 4 Kez Dolandırıldı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Antalya’da Yaşayan İpekten Ailesi Bir yıl İçinde Tam 4 Kez Dolandırıldı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan ve geçimini evlere temizliğe giderek sağlayan Fatma İpekten, evine temizliğe gittiği bir müşterisi tarafından dolandırıldı. Müşterisi olan adam dece kendisini dolandırmakla kalmadı, eşini ve oğlunu da toplamda 100 bin TL gibi bir rakam büyüklüğünde dolandırdı. Tüm birikimlerini bu kişiye kaptırdıklarını belirten aile perişan hale düştüklerini ifade ettiler. Emniyet birimleri ve aileden edinilen bilgiye göre, dolandırıcı çeteler adeta aileyi bir çembere almışlar. son bir yıl içerisinde 4 kez dolandırıldığını söyleyen aile sakinleri, temizlik işinden kazandığı parayı ve eşine ait ev almak için biriktirdikleri parayı dolandırıcıların çaldığını ifade ettiler.

Aile bireylerinin bahsettiği olaya göre olay şu şekilde gerçekleşmiş; 2016 yılının Temmuz ayında Fatma İpekten’in çalıştığı evin sahibi M.A.B. Almanya’dan kaçak telefon ve aksesuarlarını getirip sattığını söyledi. Aileyi de bu işe ortak edebileceğini söyleyen dolandırıcı M.A.B. aileden birden fazla kere olmak üzere toplamda 100 bin TL para aldı ve kayıplara karıştı. Yaşadığı şoku atan aile sakinleri bu sefer de M.A.B.’nin peşine düştüler. Tabii ailenin başına gelen talihsizlikler de bununla bitmedi. M.A.B.’yi bulması için buldukları bir şahsa da 3 bin TL kaptıran aile, daha sonra telefonla kendilerini arayan ve SGK’dan olduklarını söyleyen, hacizlik borçlarının olduğunu ifade eden bir kişiye de 400 TL kadar para kaptırdılar. Yaşadıkları bu talihsizlikler karşısında ne yapacaklarını bilmeyen aile sakinleri şimdi ise umudu devlette arıyorlar.

Dünyaları Başlarına Yıkıldı Ve Ortada Kaldılar

Bunca talihsizlikten sonra dünyaları başlarına yıkılan aile, ne olduğunu anlayamadan girdikleri maddi sıkıntı yüzünden ev kiralarını ödeyemediler. dolandırıcı M.A.B ise ev sahibinin kendisini evden çıkarttığını ve kendisinin Lara’da bir nişanlısı olduğunu söylemiş. Gidip onun yanında kalacağını ve evleneceklerini söyleyen M.A.B. eşyalarını toplayarak ortadan kayboldu. Aile bununla beraber bir şok daha yaşadı. Zira M.A.B., Fatma İpekten’e evin kendisine ait olduğunu söylemişti.

Bir süre telefonla görüşen İpekten ve zanlı M.A.B’ye telefonların gelip gelmediğini sorduklarında zanlı ”şu an dağıtımdayım, babamlar geldi ve evlilik hazırlıklarına başladık” diyerek telefonu kapattı. Bundan sonra dolandırıcı M.A.B’den bir daha haber alamadığını ifade eden Fatma İpekten, şimdi ise olayı adli makamlara taşıyan aile çaresizlik içinde dolandırıcıların yakalanmasını ve paralarını geri alabilmeyi ümitle bekliyorlar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.