arama

Daha İyi Hizmet İçin Sgk Semineri Düzenlendi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Daha İyi Hizmet İçin Sgk Semineri Düzenlendi

Sosyal Güvenlik Kurumu; alanındaki işlemlerin en doğru ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için eğitimler vermeye devam ediyor. Bu bilgilendirme ve yenilenme çalışmalarının, kısa ve uzun vadede sisteme büyük yararlar sağlayacağı öngörülüyor. Sosyal Güvenlik konusunda işlerin en iyi şekilde yürümesi için ayrıntılı bilgiler verilen seminerler genellikle 2 günlük süreçte veriliyor.

Aydın SGK Semineri

Son olarak bir SGK Bilgilendirme Semineri de Aydın ilinin Efeler ilçesinde gerçekleştirildi. Bu bilgilendirici seminer için Efeler ilçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi’nin salonu tercih edildi. Gerçekleştirilen seminere, meslek eğitimi veren tüm okulların müdürleri ve yine il genelindeki bu okullarda çalışan personeller katılım sağladı. İşlerin hızlı ve doğru yapılması için ayrıntılı olarak bilgilerin verildiği seminer, 2 gün olarak planlandı ve uygulandı. Katılım sağlayan okulların müdürlerine, seminer sonunda katılımlarına dair belgeleri takdim edildi.

SGK’da İyileşme Dönemi

Sosyal Güvenlik Kurumu; son dönemde hızla yenilikler yapıyor. Bu yenilikler, iyileştirme çalışması kapsamında gerçekleştiriliyor. Tüm illerde ve ilçelerde seminerler veriliyor. Bu seminerlerde, SGK işlemleri yapan personellerin doğru ilgileri almaları amaçlanıyor. Bu şekilde, sistemde insandan kaynaklanan hataların en aza indirilmesi hedefleniyor. Diğer yandan, son yapılan açıklama ile elektronik fatura uygulamasının da Ekim ayında başlayacağı bildirildi. Doğanın korunmasını sağlayacak olan bu uygulama ile faturalardan kaynaklanan kağıt israfı büyük ölçüde önlenecek.

Bununla beraber, vergi mükelleflerinin fatura kayıplarından kaynaklanan sorunları yaşamaları da önlenecek. Elektronik fatura sistemini kullanan kişiler faturalarını elektronik ortamda düzenleyecek. Düzenlenen faturalar, yine elektronik ortamda arşivlenecek. Bu sayede kayıp olayları yaşanmayacak. Elektronik fatura uygulamasını tercih edenler, ödemelerini en hızlı şekilde alabilme imkanına sahip olacaklar. Elektronik fatura uygulamasının avantajları nedeni ile büyük ilgi görmesi bekleniyor. Bu sayede, işlemler dijital ortama taşınacağından ötürü, işlemlerin hızı ciddi oranda artacak. Fatura ve arşivleme nedeni ile ortaya çıkan masrafların da yok olacağı düşünülünce, bu sisteme geçiş yapmanın hem devlete, hem de mükelleflere büyük katkısı olacaktır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.