arama

Denizbank Emekli Promosyon Ödemesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • E-sgk
  • 1 Star
    Loading...

Denizbank Emekli Promosyon Ödemesi

Bankaların emekli promosyon ödemeleri 24 Şubat 2017 tarihinde başladı. Yaklaşık 12 milyon emekliye tek sefere mahsus ödeme yapılacak. Ödemeler hemen alınamamakla birlikte 1 Mart tarihinden itibaren ilk ödemeler gerçekleştirilecek. Ödemeler üç ay sürecek ve herkes belli bir sürenin ardından emekli promosyon ödemesini alacak. Peki Denizbank bu ödemeyi nasıl gerçekleştirecek?

Denizbank Ne Kadar Emekli Promosyonu Ödeyecek?

Denizbank vereceği Emekli Promosyon miktarını bireylerin emekli maaşlarına göre ödeyecek. Durumu kısaca özetlemek gerekirse emekli maaşınız 1000 TL ve altında olan veya dul ve yetim olan bireyler 300 TL alacak, emekli maaşı 1000 TL – 2000 TL arasında olan bireyler veya dul ve yetimler 375 TL alacak, emekli maaşı 2000 TL ve üzeri olan emekli, dul veya yetimler ise 450 TL emekli promosyonu alacak.

Denizbank Emekli Promosyonu Başvuruları ve Koşulları

İlk konferansta açıklanan iki adet fatura ödemesi ve kredili hesap veya kredi kartı şartları 24 Şubat 2017 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada kaldırılmıştır ancak diğer şartlar devam etmektedir. Diğer koşul ise emekli maaşınızı 3 yıl boyunca Denizbank’tan alacağınızı taahhüt etmenizdir. Bunun dışında başka bir koşul bulunmamakla birlikte promosyon ödemesi almak için herhangi bir Denizbank şubesine uğrayarak orada size temin edilen protokolü imzalamanız gereklidir.

Promosyon Ödemesi Sistemi Nasıl Bir Sırayla İşliyor?

Promosyon ödemesi sistemi T.C. kimlik numarasının son rakamına göre işliyor. Eğer T.C. kimlik numaranızın son rakamı 0 ise 2017 Mart ayında, 2 ve 4 ise 2017 Nisan ayında, 6 ve 8 ise 2017 Mayıs ayından itibaren ödemelerinizi alabilirsiniz.

Emekli Maaşımı Denizbank’a Nasıl Taşırım?

Eğer ki emekli maaşınızı Denizbank’tan almıyorsanız öncelikle emekli maaşınızı Denizbank’a taşımalısınız bunun için bir Denizbank şubesine gitmelisiniz. Fakat öncelikle ilgili bankanıza olan borcunuzun tamamını ödemiş olmanız ve üzerinizde hiçbir taahhüt bulunmaması gerekmektedir. Aynı zamanda üzerinizde bloke de bulunmamalıdır. Bu eylemi aynı zamanda E-Devlet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir PTT’den E-Devlet şifresi almanızın ardından E-Devlet sistemine giriş yapıp sol üstte yazan E-Hizmetler butonuna tıklayıp kurumlar kısmında Sosyal Güvenlik Kurumuna geldikten sonra, SSK’dan emekliyseniz 4a, BAĞ-KUR’dan emekliyseniz 4b, Emekli sandığından emekliyseniz 4c’ye tıklayabilir işleminizi buradaki menülerden yapabilirsiniz.

Emekli Maaşı Banka Değişimi Talebinden Sonra Ne Zaman Yatar?

Emekli maaşınızı değiştirme talebinizin ardından bir sonraki ödeme zamanında hemen değiştirdiğiniz bankaya yatacaktır. Bu işlemler artık online olarak gerçekleştiği için en kolay yoldan bu şekilde işlemlerinizi halledebilirsiniz.