arama

Emeklilere Kurban Bayramı Müjdesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Emeklilere Kurban Bayramı Müjdesi

Sosyal güvenlik kurumu Çanakkale il müdüründen kurban bayramı öncesi emekli sandığına kayıtlı vatandaşların, dul ve yetimlerin, şehit ailesi yakınlarının ve gazilerin maaşlarını kurban bayramından dolayı erken alacaklarını söyledi. Bilindiği üzere böylesi dini bayramlarda maaş alma gününe çok fazla kalmayan kurumların maaşlarını erken ödemesi yönünde devletten talimat gelmektedir.

Bu sene de maaşlarını 1 ve 5 Eylül arasında alan emekli sandığı mensupları bayramın 31 Ağustos’ta başlamasından dolayı maaşlarını erken alacağı bildirildi. Çanakkale SGK il müdürü Basri Tümsek’in de belirttiği üzere maaşını 1-2-3 Eylül arasında alanlar maaşlarını 28 Ağustos 2017 tarihinde alabilecekler. Maaşlarını 4 ve 5 Eylül’de alan sandık mensupları ise maaşlarını 29 Ağustos 2017 itibariyle bankalardan çekebilecekler.

SGK Genel Müdürlüğünden Maaşların Erken Ödeneceği Yönünde Talimat

SGK Çanakkale il müdürü Tümsek, emekli sandığı maaşlarının erken ödeneceği yönünde Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürlüğü emeklilik hizmetleri biriminden gerekli talimatın 10.08.2017 tarihinde ellerine ulaştığını belirtti. Buna göre emekli sandığından maaş alan tüm vatandaşlar maaşlarını 28 Ağustos 2017 tarihi ile 29 Ağustos 2017 tarihleri arasında tamamen almış olacaklar.

Devletin maaş ödemelerini erken yapma geleneği ilk değil, 2017 yılı Ramazan Bayramı öncesinde de SGK’lı çalışanlar ve emekliler ile memur emeklileri ve çalışanlarının maaşları da erkenden ödenmişti. Artık bir devlet geleneği haline gelen bayram öncesi maaş ödemeleri belirli zamanlarda bayramlara ya da hafta sonu tatillerine denk geldikçe erken ödenmeye çalışıyor.

Bu konuda devletin yönetim kadrosunda bulunan kurumları hem çalışanlarını hem de emeklilerini mağdur durumda bırakmıyorlar. Bayramlar gibi böylesi özel günlerde paraya en çok ihtiyaç olunan dönemlerde devletin bu tip uygulamaları vatandaşın da gönlünün alınmasına sebep oluyor.

Erken Maaş Ödemesi İçin Gerekli Olan Çalışmalar Tamamlandı

Çanakkale SGK il müdürü Tümsek erken maaş ödemesiyle alakalı kararname gereği, gerekli olan tüm çalışmaların tamamlandığını ve erken maaş ödenmesinde herhangi bir sıkıntının yaşanmayacağını belirtti. Eylül başında ödenecek olan Emekli Sandığı maaşlarının 28-29 Ağustos tarihleri içinde rahatlıkla dağıtılacağını de sözlerine ekledi.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.