arama

Halk Bankası Emekli Promosyon Ödemesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • E-sgk
  • 1 Star
    Loading...

Halk Bankası Emekli Promosyon Ödemesi

2016 yılı sonuna doğru konuşulmaya başlanan ve 2017 yılı için planlanan emekli promosyon ödemelerinin 2017 yılında farklı bankalardan belirli koşullar karşılığında alınabileceği Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından açıklandı. Bu işlem için Halk Bankası’ndan yapılan açıklamada ise ödemelerin 2017 Mart ayından itibaren başlayacağı belirtildi.

Ücretlendirmeler Neye Göre ve Ne Kadar Yapılacak?

Halkbank’ın internet üzerinden yaptığı ve kendi web sitesinde duyurduğu bilgilere göre emekli promosyon ödemesini Halkbank’tan yapmak isteyen müşterileri için bu ödemeleri 1 Mart 2017’ de başlayacağı ve ücretlendirmelerin emekli maaşı 1000 TL ve altında olan veya dul ve yetim olan bireyler için 300 TL olacağı, emekli maaşı 1000 TL – 2000 TL arasında olan bireyler veya dul ve yetimler 375 TL olacağı, emekli maaşı 2000 TL ve üzeri olan emekli, dul veya yetimler ise 450 TL emekli promosyonu olacağı belirtilmiştir. Bu işlemler belirtildiği üzere emekli maaşı oranı ve ailevi duruma göre belirlenmektedir.

Ödeme Sırası Nasıl Belirlenecek?

Ödemeler nüfus cüzdanınızda yer alan T.C. kimlik numaranızın son hanesine göre belirlenecek. Halkbank için durumu özetlemek gerekirse, T.C. kimlik numaranızın son hanesi 0 veya 2 ise 2017 Mart döneminde, 4 veya 6 ise 2017 Nisanda, 8 ise 2017 yılının Mayıs ayında ödemeyi almaya başlayabileceğiniz Halkbank tarafından duyurulmuştur.

Promosyon Ödemesi İçin Nasıl Başvurabilirim?

Bu konuya ilişkin başvurularınızı tüm Halkbank şubelerinden, Bank24 ATM’lerinden, 0850 222 92 62 Halkbank emekli hattından veya Halkbank internet cep şubesinden yapabilirsiniz. Bu konuda en yetkili yöntem direk şube iken en pratiği ise telefon veya internet cep şubesi gibi görünüyor. Ancak emekli vatandaşlarımızın işlemlerini direkt şubelerden halletmesi daha sağlıklı bir yol gibi görünüyor.

Koşullar ve Şartlar

Bu konuya ilişkin tek koşul emekli maaşınızı 3 yıl süreyle Halkbank’tan alacağınızı taahhüt etmenizdir. Bu koşulu tamamladıktan sonra emekli promosyonunuzu Halkbank’ta belirtilen başvurma yöntemleriyle alabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir koşul bulunmamakla birlikte diğer koşullar 24 Şubat 2017 tarihinde Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından değiştirilmiş ve her ay 2 adet otomatik ödeme talimatı aynı zamanda kredi kartı çıkartma şartı iptal edilmiştir.