arama

Hollanda 55 Yaş Geri Dönüş Ödeneğinden Kimler Faydalanabilir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Ülkelerinden, ailelerinden, bazen de ailesiyle birlikte gurbette çalışan insanlarımızın sayısı oldukça fazladır. Bir süre çalıştıktan sonra artık ülkelerine, topraklarına geri dönmek isteyen vatandaşlara Hollanda, onların işlerini zora sokmayacak yeni kanunlar çıkartarak vatandaşları ülkelerine girmesine yardımcı olmaktadır.

55 Yaş Geri Dönüş Düzenlemesi Nedir?

Hollanda ‘ da yaşıyorsunuz ama Türkiye ‘ ye olan özleminiz arttı ve artık dönmek istiyorsanız tabi ki bu dönüşün önünde hiçbir engel yoktur. SVB sayesinde geçiminizi sağlamanız için geri dönüş ödeneği sayesinden tarafınıza verilecek olan aydan aya olan ödenek ile birlikte geçiminizi sağlamak mümkündür. Bu yasa kanunen garantisi altına alındı ve yapılan geri dönüş yasasının içine girmiştir.

Geri Dönüş Ödeneği Belirlenirken Göz Önüne Alınacaklar

Geri dönüş ödeneği belirlenirken göz önüne alınacaklar maddeler taşınmak istediğiniz ülke ve aile durumunuz olacaktır.
Eğer ki Hollanda’dan geri dönüş ödeneğinin dışında başka bir ödenek alıyorsanız bu aldığınız ödenek geri dönüş ödeneğinizden kesilir. Hollanda’da aldığınız sağlık sigortasından da artık yararlanamazsınız.

55 Yaş Geri Dönüş Düzenlemesinden Kimler Yararlanabilir?

Önüne gelen herkes bu ödenekten faydalanamaz.  Belli başlı şartları olan bu ödenekten faydalanmak için, Anavatanınızda doğmuş olmanız gerekmekte ve o Anavatanın uyruğuna sahip olmanız gerekmektedir. Başka aranılan şartlardan birisi de, Mülteci veya ilticacı konumunda Hollanda ‘ da yaşıyorsanız, hangi ülke ve hangi uyruktan olduğunuza bakılmaksızın geri dönüş yapabilirsiniz. Son olarak Malukulular geri dönüş yasasından faydalanabilir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.