arama

İşsizlik Maaşı Sorgulama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

İşsizlik Maaşı Sorgulama

Bir kişi herhangi bir iş yerinde çalışıyorsa ve istenmeyen nedenlerden dolayı işten ayrılması gibi durumlar söz konusu olur ise işsizlik maaşı alabilmektedir. T.C yasaları gereği işsiz kalan birisi iş bulana kadar maaş almak zorundadır. Ancak işsizlik maaşı hangi şartlar altında alınmaktadır bu konuda işsizlik maaşı sorgulaması yapmanız gerekebilir. İşsiz kalan birisi günlük hayatında zorluklarla mücadele etmemesi açısından işsizlik maaşı ile giderlerini karşılaması hedeflenmiştir. Mevzuatlar bunu gerekmektedir.

İşsizlik Maaşı Sorgulaması Nereden Yapılır?

Öncelikle E-Devlet harici diğer sitelerden yapmanız pek tavsiyemiz değildir. Çünkü doğru sonuçlar vermeyeceği için boşuna zaman kaybınız olacaktır. E-Devlet sistemi üzerinden gerekli bilgileri girerek işsizlik maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

Aynı zamanda işsizlik maaşı sorgulaması yapan kişiler başvuruları da yine E-Devlet üzerinden yapabilirler. Bu mesajımızdan da anlayacağınız üzere E-Devlet üzerinden tüm işsizlik maaşı ile ilgili konuları ele alabilir ve gerekli durumları sorgulayabilir aynı zamanda başvuruları da yapabilirsiniz.

İşsizlik Maaşı İşlemlerini Nasıl Yapabilirsiniz?

Tüm işlemlerinizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabileceğinizi iletmiştik. Buna göre öncelikli olarak E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Sadece işsizlik sigortası ile alakalı olmayıp diğer tüm online işlemlerinizde E-Devlet sistemine giriş şifrenizin olması gerekmektedir. PTT Genel Müdürlüklerine giderek küçük bir ücret karşılığında şifre alabilmektesiniz.  Sorunsuz bir şekilde sisteme giriş yapabilmek için mutlaka E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır.

İşsizlik maaşı sorgulama adı altında E-Devlet sistemi üzerinden gireceğiniz ilgili menü haricinde diğer SGK ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Buradan anlatmakla bitiremeyeceğimiz hizmetler için siz göz atarak bu durumu gerçekleştirebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.