arama

İsteğe Bağlı Sigorta Şartları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

İnsanların şu an şu devirde sahip oldukları her şey hatta vücut organları için de sigorta yaptırdıkları bilinir bir durumdur. Sigorta uygulamaları ve yasaları tam olarak vatandaşların tam bilgiye sahip olmadıkları bir durumdur. Bu vereceğimiz bilgiler ile sizleri aydınlatacağız. İsteğe bağlı sigorta şartları hakkında yeterli bilgiler vereceğiz. İlk olarak kendi isteğinize bağlı sigortalı olabilmek için Türkiye de ikamet ediyor olmalısınız.

18 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir. Sigorta nedeniyle hiçbir şekilde aylık bağlatmamış olmanız gereklidir. Sosyal güvenlik kurumuna sigorta istediğinize dair başvuruda bulunmanız gereklidir. İsteğinize bağlı sigorta primlerini de alabilirsiniz detaylı bilgi almanız için de sosyal güvenlik kurumuna daha detaylı bilgi almak için yetkili biriyle görüşmek için gidebilirsiniz. İsteğe bağlı sigorta şartları için yazdığımız yazıları dikkatli okumanız ve not almanızı öneriyoruz. İsteğe bağlı sigorta birimi 5510 sayılı kanunda yazılmaktadır. 2008 yılından sonra Türkiye’de ikamet ediyor olmanız çok önemli yani 2017 yılı hesapları ile 8 yıl geçirmiş olmanız gerekmektedir.

İsteğe bağlı sigorta şartları için sigorta şartlarını eksiksiz taşıyor olmanız gereklidir. İsteğe bağlı sigortayı müracaat edenler için aybaşından hesaplamalar yapılıyordu ama artık değişen birkaç kanunla birlikte aybaşından değil müracaat ettiğiniz günden itibaren hesaplar yapılmaktadır. Eğer sigortaya ihtiyaç duyuyorsanız ve verdiğimiz bilgiler aynı zamanda şartlarla da uyuşuyorsanız Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurarak detaylı bilgi alıp hemen işlemleri başlatabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.