arama

Kritik Hastalık Sigortası

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • E-sgk
  • 1 Star
    Loading...

Sigorta yaptırmak her bireyin için en önemli ve gerekli olanlardan birisidir. Sigorta yaptırmak en çok sağlığınız açısından yararlıdır. Küçük masrafı ödemeler sayesinde oluşabilecek kritik hastalık tedavilerinizi bu sayede ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Kritik sağlık sigortası doktor raporu ile kritik hastalığa yakalanmış kişiler için geçerlidir. Sadece belirlenen sağlık sorunlarını kapsamaktadır.

Diğer kritik sağlık rahatsızlığı olanlar için düşük bütçelidir. Kritik sağlık sigortası yaptırmak isteyenler belirlenen şartlardaki belgeleri alarak ilgili kurumların yetkili kişilerine başvurarak kritik hastalık sigortası işlemini gerçekleştirebilirler. Başvurduğunuzda eğer şartlara uyuyorsanız ancak o şekilde 90 gün bekleme süreci sonucunda kritik hastalık sigortası işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kritik sağlık sigortası sadece kritik sağlığı olanlar için geçerli bir kanundur. Bu kanunu geçerli kılabilmeniz için sizlerin belgeli bir şekilde kritik hastalığı olması gereklidir. Kritik hastalığı olmayanlar için genel sağlık sigortası uygulanmaktadır. Genel sağlık sigortası ise tüm hastalıkları ve aynı zamanda kaza yaralanma, sakatlanma gibi durumlar için geçerlidir. Ödenen pirimler sabittir.

Diğer sağlık sigortaları gibi yaş unsuru ve gerekliliği yoktur. Her yaştaki insan bundan yararlanabilmektedir. Eğer şartlar doğrultusunda eşleşmelerde sıkıntı ve ya sorun yoksa. Kritik hastalık sigortası 18-90 yaş arası kişilere yapılmaktadır. 8 yaş altında olanların vücutları yenilenmeye müsait olduğu için 18 yaş altına herhangi bir kritik sağlık sigortası yapılmamaktadır. Bu kanundan yararlanmak istiyorsanız hemen başvuruda bulunmanız gereklidir.