arama

Ölen Sigortalının Hak Sahipleri Kimlerdir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Vefat eden ve vefat etmeden önce sigortası yapılmış ve yatırılmış kişilerin sigorta hakları ve bu hakların sahipleri belirlenmiştir. Şu an ki vereceğimiz bilgilerde ölen kişinin hak sahiplerinin kimler olduğu hakkında detaylı bilgiler vermekteyiz. Ölen sigortalının hak sahipleri kimlerdir diye merak ediyor ve detaylı bilgi almak istiyorsanız ilk olarak sosyal güvenlik kurumuna başvurabilir daha sonrasında da yazdıklarımızı not alabilirsiniz. Vefat eden kişinin sigortası devam ediyorsa eğer o kişi vefat ettikten sonra sigortası aylık olarak aile bireylerine çocuk kişi sayısına göre değişerek verilmektedir.

Ölen Sigortalının hak sahipleri kimlerdir bunu merak edenler için ve bu kişilerin kimler olduğu hakkında bilgi vereceğiz fazlasıyla vereceğimiz bilgiler eğer sizleri aydınlatacak ise ne mutlu bize olacaktır. Fakat her ölen sigortalı için aylık verilmiyor bu kişinin aylık şartlarına uyuyor olması gereklidir. Aynı şekilde aylık verilecek kişilerin de şartlara uygun olması gereklidir. Kız çocukları evli olmadıkları ve sigortaları olmadığı sürece anneden ve babadan da ölen kişinin aylığını alır. Ölen sigortalının hak sahipleri kimlerdir arasında yer almaktadır.

Erkek çocuklarının evlenme sebebi ile aldıkları aylık kesilmez. Öğrenci değilse ve 18 yaşına kadar, öğrenci ise 20 yaşında eğitim süresi 25 yaşına kadar aylık alırlar. Eşler evlendikleri takdir de maaş alamazlar. Eğer belirlenen şartlar ve kurallar ölen sigortalıya uygunsa SGK kurumuna başvurarak daha detaylı bilgi alabilirler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.