arama

SGK Borçlularına Süre Uzatılması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • E-sgk
  • 1 Star
    Loading...

Yaşadığımız hayat boyunca birçok insana borçlanırız, geri öderiz. Bu borçların bir kısmını da devlete ya da devlet kademelerine borçlanırız. Fakat son zamanlarda yapılan borçlara getirilen yapılanmalar borçluların nefeslerini feraha kavuşturmada etkili bir unsur olarak karşısına çıkmıştır. Katı bir politika izlemeyerek vatandaşı rahatlatan, borçlu vatandaşlara yönelik bir uygulama daha geldi.

Sosyal Güvenlik Kurumuna borçlanarak 7020 Sayılı kanun içerisinde borçlarını peşin ödemeyi tercih eden vatandaşlarımız için son ödeme tarihi 05.09.2017 olan tarihe süre uzatılması getirildi. Yeni tarihle birlikte borçlu vatandaşlarımız borçlarının son ödeme tarihleri 02.10.2017 tarihine kadar uzatıldı.  Konuyla ilgili açıklama da bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Gaziantep İl Müdürü Mehmet UZUN ‘’ Vatandaşlarımızın bu süre uzatılması fırsatını kaçırmamaları gerekir ‘’ açıklaması yaptı. Borçlu vatandaşların borçlarını peşin ödeme talebiyle yapılandırdıktan sonra peşin ödeyecekleri tutarı, geç ödeme zammı ile birlikte en geç 02.10.2017 tarihine kadar ödedikleri takdirde, 7020 sayılı kanunla getirilen yapılandırma haklarından faydalanacaklardır.

Süre Uzatımı Ne Değiştirir?

Son derece önemli bir karar olan bu süre uzatılması kararı borçlularımızın üzerlerinden büyük bir yükü kaldıracaktır. Çünkü üst üste gelen ve ay sonunda biriken borçların içinde kaybolan vatandaşlarımıza bir de Sosyal Güvenlik Kurumu borcu yük olacaktı. Hangisini ödeyeceğini şaşıran vatandaş en azından süre uzatımına giden bu karar ile hangi borcuna ne kadar yatıracağına gelir ve gider durumuna göre karar vererek ferahlama yoluna gidecektir.