arama

SGK, Emekli Maaşlarının Erken Yatacağını Açıkladı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • E-sgk
  • 1 Star
    Loading...

Emekliler tarafından heyecanla beklenen emeklilik maaşlarının kesin olarak ne zaman yatırılacağı haberi, nihayet Sosyal Güvenlik Kurumu resmi web sitesi üzerinden duyuruldu. Buna göre emekli maaşlarının bayram öncesi yatacağını belirten Sosyal Güvenlik Kurumu, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarının tahsis numarasının son rakam hanesi esas alınarak ödemelerin 11,12 ve 13 Haziran tarihlerinde gerçekleştirileceği bilgisini sundu.

Ayrıntılar Şu Şekildedir;

Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin heyecanla beklediği, maaşların tam olarak hangi süreçlerde yatırılacağı haberi nihayet doğrudan Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilen yazılı bir açıklama ile duyuruldu. Ramazan Bayramı’nın 15 ve 17 Haziran tarihine denk gelmesi sebebiyle, emeklilerin maaşlarını almak konusunda güçlük çekmemesi açısından emeklilerin maaş alma sürecinin öne alındığını belirten kurum, bu vesile ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin tahsis numaralarının son rakam hanesi 5,7,9 olan emeklilere 11 Haziran günü, 1,3,8 olanlara 12 Haziran günü, ve 0,2,4,6 olanlara ise 13 Haziran günü aylıkların ilgili ödeme kanalları üzerinden gerçekleştirileceğini duyurdu.

Emeklilik Maaşlarının Erken Yatacağı Hakkında Ayrıca Maliye Bakanı Tarafından da Açıklama Yapıldı;

Merakla beklenen emeklilik aylıklarının erken süreci hakkında ayrıca Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından da açıklama yapılarak, kamu çalışanlarının maaşlarını 13 Haziran gününde alacağını belirtti.Maliye Bakanı Naci Ağbal, tüm kamu çalışanlarının maaşlarının 13 Haziran tarihinde hesaplarına yatırılacağı bilgisi sunması ile birlikte, merakla beklenen SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile kamu çalışanlarının maaşlarının hangi tarihte yatırılacağı konusu da bu sayede sonuçlandırılmıştır.

Kurumlar Tarafından Yapılan Açıklamalar Emekliler Ve Kamu Çalışanları Tarafından Sevinçle Karşılandı;

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından SSK ve Bağ-KUR emekli maaşlarının Ramazan Bayramı öncesinde yatırılacağı ve Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından da kamuda çalışanların maaşlarının 13 Haziran’da yatırılacağı haberini memnuniyet ve sevinçle karşılayan milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile kamu çalışanları, bu sayede ayrıca Ramazan Bayramı’na da daha çoşkulu giriş yapabilmesi de sağlanmıştır. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da, emekli aylıklarına zam yapılmazı haberi ile birlikte müjde üstüne müjde alan SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu vesile ile de ayrıca Ramazan Bayramı öncesinde maaş ikramiyesi de alacaktır.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.