arama

SGK Sorgulama

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Sosyal Güvenlik Kurumun aldıgı kararla 01 Kasım 2014 tarihinden itibaren sadece SGK Sorgulama işlemlerini şahsa özel oluştulan e-Devlet parolası ile yapılmasına imkan sağlandığı amacıyla parolasız sorgulama işlemlerinin yapılamayacağını ilk olarak sizlere şeffaflık anlayışımızdan ötürü duyurmak isteriz.

Daha evvelce hem e-Devlet sisteminde, hemde SGK.GOV.TR üzerinden verdiği hizmet bundan sonra size özel e-Devlet şifrenizle beraber giriş yapılarak SGK Sorgulama prosedürünü yapabilirsiniz.

Yazımızın devamında SGK Sorgulama işlemleri alakalı yönlerdirmeleri ve program anlatımınıbütün detayları ile yer vereceğiz. Lütfen işlemleri sırayla takip ediniz.

SGK sorgulama prosedürünü yaparak sigortanızın yatırılıp, yatırılmadığını denetim edebilirsiniz.
Geçmişten bugüne gelinceye kadar yatırılan bütün sigorta primlerinizi görebilirsiniz.
Toplam prim gün sayınızı öğrenebilirsiniz.
İşe giriş ve çıkış tarihlerinizi denetim edebilirsiniz.
Primlerinizin hangi tutar üzerinden ödendiğini görebilirsiniz.
Emeklilik hesaplamaları amacıyla lüzumlu kalemleri görebilir ve buna göre hesaplama yapabilirsiniz.
SGK SORGULAMASINI NASIL YAPABİLİRİM?

Yeni programda T.C kimlik numarası ve e-Devlet parolası ile alttaki sunduğumuz bağlantıdan sisteme girdiğiniz taktirde direk olarak hizmet dökümü sayfasına erişerek hem zamandan tasarruf edeceksiniz hemde e-devlet bünyesininde yer alan değişik program sayfalarına giriş  yapmadan alakalı sayfayı aramakla uğraşmayacaksınız.

İŞLEM 1:

SGK Sorgulaması gerçekleştirme amacıyla alttaki sizlere sunmuş olduğumuz  direk olarak hizmet dökümü ekranına sunduğumuz bağlantıya tıkladıktan sonra alttaki gibi görünen ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren ikaz sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir ileri aşamaya geçmeniz gerekmektedir.

İŞLEM 2:

e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha eskiden PTT Şubesinden almış olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer değişik şekilde sisteme giriş gerçekleştirme istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size ideal olanla değiştirebilirsiniz. Genel olarak yurttaşların büyük fazlalığı e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

SGK Sorgulama Ekranı için Tıklayınız

Üstdeki SGK Sorgulama Ekranı için Tıklayınız sisteme basarılı bir şekilde giriş yaptıkdan sonra direk olarak alttaki gibi SGK Sorgulama ekranı ile karsılaşacaksınız. Dilerseniz ekranın sağ evresinde “Yazdır” yazan yere tıklayarak SGK Sorgulama yapıp hizmet dökümanınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

Alternatif E-Devlet Şifresine Direk giriş ve Şifre Degiştirme İşlemi

Bir çok kişi Ptt’den e-devlet şifresi aldıkdan sonra şifresini unutuyor.

Ya E-devlet sitesine gidip ordan şifremi unuttum diyip bilgileri girerek şifrenizi güncelliceksinizki bu uzun bir iştir.

Yada Ptt ye gidip belli bir ücret karsılıgında yeni şifre talep ederek yeni şifre alıcaksınız.

Üçüncü Alternatif yol ise bence en basit yol budur.Bilgisayar veya Leptop unuzun başına geçerek. Banka internet aracılıgı ile E-devlet’tinize rahatlıkla direk giriş yapabilirniz. Peki Bu Nasıl Oluyor ?

 

Garanti Bankası Üstünden gidelim Garanti.com ‘a giriş yaptıkdan sonra cep şubenize giriş yapıyorusunuz.

Giriş Yaptıkdan Sonra En Alta E-Devlet simgesi görüceksiniz. Buna tıkladıgınızda direk olarak giriş yapmış oluyorsunuz. Sorgu sogal olmadan. Giriş yaptıkdan sonra ordan tüm bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

 

 

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • yusuf gündüz
  1 sene önce

  istanbul kağıthanede ikamet eden emekiyim tc no:34279380006 .bir süre önce 2740.29 tl ödeneceğine dair sgk dan bilgi notu aldım maaş almakta olduğum garanti bankası kağıthane şubesinde araştırıldı böyle bir ödeme bulunamadı birkaç kez alo 170 hattını aradım 25 .08.2017 tarihinde bu paranın garanti bankası şubelerinden alınabileceği söylendi ancak para bulunamadı tekrar araşırılarak tarafıma ödenmesini arz ederim.

  1
  yorum beğen