arama

SGK ve İŞKUR Hakkari’yi Bilgilendirdi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

SGK ve İŞKUR Hakkari’yi Bilgilendirdi

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK ve Türkiye İş Kurumu İŞKUR Hakkari İl Müdürlüğü ekipleri meslek lisesi müdürleri için bilgilendirme toplantısı yaptı.

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıda, meslek lisesi müdürlerine sunum ve bilgilendirme yapıldı.

Hakkari Meslek Liselerine Bilgilendirme

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK ve Türkiye İş Kurumu İŞKUR, Hakkari Meslek Liselerine yönelik bir bilgilendirme çalışması başlattı. Bu bilgilendirme çalışması kapsamında toplantı ve sunumlar düzenleyen kurumlar, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantı ile Meslek Lisesi Müdürlerine istihdam ve mesleki eğitim kurallarını içeren bir sunum hazırladı ve bilgilendirme yaptı.

İl Mili Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Şubesinden Sorumlu Şube Müdürü Ali Korkmaz yönetiminde düzenlenen sunum ve bilgilendirme toplantısında eğitim uzmanı İbrahim Yalçın ve Sara Çiftçi sunum yaptı. Sosyal Güvenlik Kurumunun iş ve işlemleriyle ilgili ayrıntılı bilgi veren görevliler aynı zamanda işleyişi de sunumlar eşliğinde anlattı.

Türkiye İş Kurumu İŞKUR İl Müdürlüğünde iş ve meslek danışmanı olarak görev yapan Kerevan Açar’ın sunum ve eğitimi ile devam eden toplantıda, öğrencilerin yarıyıl döneminde ve yaz tatili döneminde çalışma şartlarına değindi. Öğrencilerin becerilerinin artması için staj çalışmalarının yanı sıra yarıyıl tatili ve yaz tatili döneminde çalışmalarının faydaları, sigortalı olarak çalışma şartları konularında detaylı bilgi verdi. Bu süreçte öğrencilerin bilgilendirilme görevinin mesleki okul öğretmenlerine düştüğünü, bu yüzden sunumlar eşliğinde verilen bilgilendirmenin önemini, öğrencilerin erken yaşta sigortalılık süreçlerinin başlamasının kendileri adına sağladığı faydalara da değinen Açar eğitimini sunumları eşliğine tamamladı.

Toplantının ikinci bölümüne katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması ile devam edilirken, tam katılım sağlandığı görülen sunum ve bilgilendirme toplantısı Sosyal Güvenlik Kurumu SGK ve Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından beklentiyi karşılamış oldu. Katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması ile sonlandırılan toplantı beklentiyi karşıladı. Hakkari Meslek Liseleri Müdürleri için tam kapsamlı bir eğitim ve sunum çalışması olarak başarılı bir sonuç elde etmiş oldu.

Bu etkinlik ardından yeni iller için proje hazırlıkları olduğunu bildiren SGK ve İŞKUR çalışmalarına devam edeceğini bildirdi.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.