arama

Türkiye İş Bankası Emekli Promosyon Ödemesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • E-sgk
  • 1 Star
    Loading...

Türkiye İş Bankası Emekli Promosyon Ödemesi

2016 yılının sonlarına doğru gündeme gelen emeklilere promosyon ödemelerinin 24 Şubat 2017 tarihinde yapılan açıklamalarla 2017 yılı içerisinde ödeneceğinin haberini veren Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu şartların koşulların ve ücretlendirmelerin bankalar tarafından açıklanacağını belirtmiştir. Çoğu bankada durum aynı olmasına karşın bazı bankalarda bu ödeme için kampanyalar oluşturmuştur. Türkiye İş Bankası ise ödemelerin 2017 Mart ayından itibaren başlayacağını belirtmiştir.

Ücretlendirmeler Nasıl Olacak?

Türkiye İş Bankasının yaptığı resmi açıklamalar ve internet üzerinden yaptığı duyurular ile ilk ödemelerin 2017 Mart ayında başlayacağı belirtildi. Ücretlendirmeler ise ailevi duruma aynı zamanda emekli maaşının miktarına göre değişiyor. Emekli maaşı 1000 TL ve altında olan veya dul ve yetim olan bireyler 300 TL alacak, emekli maaşı 1000 TL – 2000 TL arasında olan bireyler veya dul ve yetimler 375 TL alacak, emekli maaşı 2000 TL ve üzeri olan emekli, dul veya yetimler ise 450 TL emekli promosyonu alacak.

Şartlar ve Koşullar

2017 yılının başında Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamalarda emekli promosyonu için 3 yıl emeli maaşınızı Türkiye İş Bankası’ndan almanızı taahhüt etmeniz şartı var . Diğer şart olan kredi kartı çıkartma ve her ay en az 2 adet otomatik ödeme talimatı ise 24 Şubat 2017’deki oturumda iptal edildi.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuruları Türkiye İş Bankası şubelerinden, ATM’den ve internet cep şubelerinden veya SMS yoluyla yapabiliyorsunuz. İşlemlerinizden emin olmak ve bire bir detaylı bilgi almak için direkt şubeleri ziyaret edip oradaki yetkililerden bilgi almanız herhangi bir kampanya varsa bunları detaylı öğrenmeniz daha iyi olacaktır.

 Ödemeler Hangi Sırayla Yapılacak?

Sıralama T.C. kimlik numaranızın son hanesine göre olacak, T.C. kimlik numaranızın son hanesi 0 ise 1Mart 2017’den itibaren, 4-6 ise 1 Nisan 2017 ‘den itibaren veya 8 ise 1 Mayıs 2017’den itibaren ödemenizi almaya başlayabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir sıralama ölçütü veya kriter bulunmamaktadır. Bu şekilde ilk ödemeler 1 Mart 2017 de alınmaya başlanmış olacak.