arama

Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücreti 2018

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • E-sgk
  • 1 Star
    Loading...

Merakla beklenen sosyal güvenlik konuları arasında yer alan devlet hastanesi sigortasız muayene ücreti 2018 hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu resmi web sitesi üzerinden bilgilendirme yapıldı. Yapılan bilgilendirme doğrultusunda, herhangi bir meslekte yer almayan yada primlerini düzenli bir şekilde ödemeyen, devlete Genel Sağlık Sigortası prim borcu söz konusu olan ve sigortası bulunmamasına rağmen gelir testi gerçekleştiren bireylerin bulundukları il veya ilçeden veyahut farklı bir il yada ilçeden devlet hastanesi üzerinden muayene olunabilmesi açısından 2018 yılında geçerli olmak üzere, ücretli hasta tedavisinde söz konusu olan 32 tl  sağlık hizmet bedelini ödemesi gerekmektedir.

Devlet Hastanesi Sigortasız Muayene Ücreti Ödemek İçin Yapılması Gerekenler

Yukarıdaki kriterlere sahip olan bireylerin 2018 yılında devlet hastanesinden 32 tl miktarı üzerinden sigortasız muayene bedelini tedavi öncesinden ilgili devlet hastanesi vezne bölümü üzerinden ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonrasında, vezne bölümü tarafından tedavi olunması gereken sağlık servisine yönlendirilmesi sağlanmaktadır.

Ayrıca, bireylerin ücretli hasta konumunda yer alması durumunda da, sağlık kuruluşlarında söz konusu olan tüm işlemler açısından, hastane yatışı, refakat, tedavi işlemleri, yatak odası, cerrahi müdahale işlemleri vb gibi işlemlerde de ücret ödemesi söz konusu olduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz.

Devlet hastanesi üzerinden sigortasız bir şekilde tedavi olmak istediğinizde, hastanenizden sıra beklemesine gerek duymamanız açısından ayrıca Alo 182 hastane randevu sistemi üzerinden veyahut tercihiniz doğrultusunda MHRS uygulaması üzerinden hastanenizden kolayca randevunuzu oluşturabilmektesiniz.

2018 Sigortasız Muayene Ücreti Yalnızca Devlet Hastanesi İçin Mi Geçerlidir?

2018 sigortasız muayane bedeli, kamuya bağlı sağlık hizmetlerinin sunulduğu devlet hastaneleri ile devlet bünyesinde sağlık hizmetlerinin sunulduğu eğitim ve araştırma hastanelerinde geçerlidir. Bu sayede bulunduğunuz il veya ilçedeki devlet hastanesinden 32 tl üzerinden sigortasız tedavi hizmetinden faydalanabilmektesiniz. Ayrıca, 2018 sigortalı olunması durumunda dahi özel hastanelerde tedavi ücretinin zorunlu olarak alındığı ve daha yüksek miktara sahip olabildiğini de belirtmekte fayda görmekteyiz.

Bu bakımdan, 2018 sigortasız muayene ücretinin devlet hastaneleri açısından daha düşük olması sayesinde, yukarıdaki kriterlere sahip olan bireylerin devlet hastanesinden muayene olmasında fayda bulunmaktadır.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.