arama

Diş Protezi Hakkı Sorgulama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • E-sgk
  • 1 Star
    Loading...

Birçok kurumsal işlemlerinizde olduğu gibi, diş protezi hakkı hakkında da doğrudan online olarak e-devlet sistemi üzerinden sorgulama işleminizi kolayca gerçekleştirebilmektesiniz. Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet sunan devlet hastanelerinde, üniversite hastanelerinde, ağız ve diş sağlığı poliklinikleri üzerinden sosyal güvencesi söz konusu olan çalışanların ve emeklilerin tamamen ücretsiz bir şekilde diş protezi hakkı sorgulama işlemi ev konforunda internet dünyası üzerinden e-devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

Diş Protezi Hakkı Sorgulama İşlemi Yalnızca E-Devlet Sistemi Üzerinden Mi Gerçekleştirilmektedir ?

Henüz birçok bireyler tarafından pek bilinmeyen bir hizmet türü olan diş protezi hakkı sorgulama işlemi, daha pratik olması sayesinde daha çok e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmekle birlikte, ayrıca cep telefonu SMS kanalı üzerinden de kolayca ve oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu bakımdan, evinizin konforunda diş protezi hakkı sorgulamak istediğinizde tercihiniz doğrultusunda cep telefonunuzdan mesaj yazım kısmından ”DIS” yazıp, boşluk bıraktıktan hemen sonrasında ”Aile Sıra No” yazarak mesajınızı 5502’ye göndermeniz yeterlidir.

Yalnızca 5 dakika içerisinde mesajınız ilgili kurum tarafından cevaplandırılarak, bu sayede alt veya üst çeneniz için yada komple olarak diş protez hakkına sahip olup olmadığınız herhangi bir ücret ödemeden hemen öğrenebilmektesiniz.

18 Yaşından Küçükler Diş Protezi Hakkı Sorgulama İşlemi Yapabilir Mi ?

Yasal çerçevelerde E-Devlet sistemi üzerinden diş protezi hakkı sorgulama işleminin yapılabilmesi açısından bireylerin 15 yaşını doldurmuş olması gerektiğinden, 15 yaş altında bulunan bireylerin, PTT şubesi üzerinden E-Devlet sistemi kullanım şifresi alması söz konusu olamadığı gibi, E-Devlet sistemine giriş sağlaması da söz konusu olamamaktadır.

Diş Protezi Hakkı Sorgulama İşlemi Yapabilmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Online olarak E-Devlet sistemi üzerinden diş protezi sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz açısından öncelikle e-devlet sistemine giriş şifrenizin bulunması gerekmektedir. Şifrenizin bulunmaması durumunda en yakın PTT şubesine başvuruda bulunarak yalnızca 7 tl ücret ödemeniz durumunda şifrenizi temin edebilmektesiniz. Şifrenizi aldıktan sonrasında, ihtiyaç duymanız durumunda, E-Devlet sistemine giriş yaparak tercihiniz doğrultusunda Sağlık Bakanlığı bünyesinde sağlık hizmetleri sunulan devlet veya üniversite hastanelerinden veya ağız ve diş sağlığı polikliniklerinden diş protezi sorgulama işleminizi gerçekleştirmeniz yeterlidir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.